12. den

Deník táborníka.

Den dvanáctý.

 

Poslední den a počasí nám stále přeje. Při dnešním nástupu jsme dostali ceny za včerejší soutěže, které nám připravili padáčkáři. Byli tak úžasní, že nám dokonce nechali vyrobit medaile z perníku. Někteří z nás je hned snědli.

Od naší Jarušky, Jitušky a Lidušky jsme dostali jako oddíly dárečky, ze kterých jsme měli radost. Rodiče už takovou radost mít nebudou, protože to co jsme všechno dostali za celý tábor, si povezeme domu v pytlích. Od našich oddílových vedoucích jsme ještě dostali balíčky s dobrotami a diplomy, každý za něco jiného, protože jsme všichni unikát.

Pak už nastal čas balení. Je to takový zvláštní pocit po těch dnech, sice už se těšíme domů za rodinou, ale zároveň jsme smutní, protože se nám bude stýskat po kamarádech a po našich vedoucích. Nezbývá nic jiného, než že se sem vrátíme příští rok a zase si tu užijeme spoustu zábavy.

 

 

Deník vedoucího

 

Jsme vyřízení! Po všech těch dnech nás ti naši miláčkové úplně vyčerpali, že jedeme už jen na autopilota ze vší lásky a energie, kterou nás děti po celou dobu nabíjejí. Dnes musíme všechno zabalit, uklidit a připravit na předání tábora pro další turnus. Jsme ale rádi, za ten čas strávený s dětmi a ostatními vedoucími a všichni jsme se shodli na tom, že příští rok jedeme znovu, abychom se zase mohli starat o ty naše „vejlupky“. Těšíme se domu, ale bude se nám stýskat. Tak snad nás ty naše děti co tu byly, doprovodí i příští rok, protože jsme si je za tu dobu moc oblíbili.