11. den

Den jedenáctý.

 

Konečně jsme měli celý den sluníčko a mohli jsme být venku. Ráno jsme hráli celotáborovou hru Alibaba a čtyři loupežníci.

Odpoledne k nám přijeli paraglidisti a řekli nám vše o tom, co tento sport obnáší. Dověděli jsme se o vzniku a historii tohoto sportu. Řekli nám, kde všude se může létat, za jakých podmínek, jaké soutěže se pořádají v tomto sportu. Popsali nám všední problémy, které se vážou k letu, jako je potřeba jíst, pít, ale i potřeba si odskočit. Někteří jsou totiž ve vzduchu i dvanáct hodin v kuse.

Po přednášce nás všechny nechali si vyzkoušet, jak se sedí v sedačce pro padáčkáře, což se nám líbilo a někteří šli i dvakrát.

Poté jsme se přesunuli na louku a někteří z nás si vyzkoušeli start ze země s padákem. Menší zůstali  vpovzdálí, aby nám neuletěli. Ti co si to ale vyzkoušeli, zjistili, že je to pěkná makačka.

Po večeři jsme měli možnost si vyrobit vlastní menší padák z látky, která se na výrobu padáku skutečně používá. A na závěr dne si pro nás připravili soutěž, která byla tvořena ze stejných disciplín, jako skutečné soutěže pro padáčkáře. Nakonec jsme  všichni získali průkaz pilota se základním výcvikem.