Den devátý i se sluníčkem

Deník táborníka.

Konečně sluníčko.

 

Dnes se počasí konečně umoudřilo, a tak jsme mohli strávit celý den venku. Ráno za námi přijeli policisté z Územního oddělení Příbram, kteří dětem ukázali výstroj, výzbroj, policejní automobily, drony, motorky, čtyřkolky a také přijeli psovodi se svými psy. Podrobně nám představili, co obnáší jejich práce. Nejvíce se nám asi líbila práce se psy. Dověděli jsme se, že se psi cvičí na různé úkoly, jako je stopování, hledání drog, chemikálií a další. Na figurantovi nám ukázali, jak pes zadržuje pachatele, a někteří odvážní z nás, se dokonce oblékli do cvičného obleku a vyzkoušeli si, jaké to je, když je dopadne policejní pes.

Po poledním klidu nám vedoucí připravili pouť. Za táborové peníze jsme si mohli koupit cukrovou vatu, kofolu, střílet ze vzduchovky a vystřílet si nějaké ceny, koupili jsme si spoustu dobrot a dárečků ve stánku. Peníze jsme si vyhrávali v různých soutěžích, a měli jsme jich tolik, že jsme je ani nestačili utratit.

Velký kámen úrazu byla večeře. Dostali jsme krupicovou kaši, kterou všichni milujeme, ale…. Nastal velký rozkol ve stylu jezení kaše. Kromě jednotlivých oddílů, jsme se ještě rozdělili na dva samostatné tábory horlivých míchačů a umírněných jedlíků směrem od krajů do středu.

Dobrého počasí jsme využili až do samého konce, a tak jsme na závěr dne hráli ještě jednu celotáborovou hru.